O co jde...

Ať už jste šli najisto nebo jste sem "spadli" náhodou... Vítejte. Tento blog byl původně založen z nudy...ano, slyšíte správně... Znáte ten pocit, když máte vlastně všechno, ale budíte se ráno s pocitem, že život momentálně nepřináší žádné zadostiučinění ani emoce? Zkuste se rozhlédnout kolem a třeba být někde užiteční...Někde...Kdekoliv... Já jsem svojí "přehnanou spokojenost" a pocit "že se sakra nic neděje" věnovala psům. O kanárských podencích jsem upřímně před nějakými 4 roky neměla ani zdání..pamatuju si na kroucení hlavou nad ibizskými podenky..takhle "divnej" pes se jen tak nevidí, no ne? No a ty uši...!!!! :D Pak jsem ale navštívila místní útulek Sara, seznámila se s "kanárky" a doživotně se zamilovala (bez možnosti rozvodu, prostě na celý život...). Pořídila jsem si první fenku, která je s námi bezmála dva roky a za tu dobu ušla neuvěřitelný kus cesty. Před třemi dny přisla do našeho hnízdečka láskyplná pohroma jménem Nala. Tay je fenka zachráněná z útulku, Nala je moje splněné přání. tento blog je věnován jim i dalším ušatým stvořením a jejich pomoci.

Friday, December 2, 2011

Život se dvěma psy-část 1: Chůze na vodítku

Jak postupovat..Nejprve je nutné sehnat si následující materiál...tedy psy (ano, bavíme se o vyšší úrovni, jeden určitě nestačí, při nedostatku psů se zkuste domluvit se sousedem, zda by vám jednoho nepůjčil), počet vodítek odpovídající počtu zvířat, pevnou obuv a velkou vůli. Nejprve zkusíme psy přivolat a napnout je na vodítka. Už tento úkon může přinést počáteční problémy...neztrácejte hlavu, snažte se nezvyšovat mnozství smyček zbytečnym přešlapováním..stačí, když přešlapuje zbylých osm nohou. Následně přichází velmi důležitý moment, jakým je bezpochyby otevření dveří a první krok směrem k vycházce. Je dobré, máme-li možnost si dům postavit ještě před příchodem psů tak, aby měly venkovní dveře otevírání směrem ven. Pokud to není Váš případ, není třeba si zoufat. Chytněte velmi pevně obě vodítka do pravé ruky tak, aby byla obě dvě stejně dlouhá (zabráníte tím rozbitým hlavám těch, jejichž vodítko zůstalo delší) a pevným tahem odstaňte zvířata z dosahu dveří. Dveře levou rukou rychle otevřete a v tu chvíli stejnoměrně povolujte tah v pravé ruce. Psi sami vypochodují ven. Nepovolujte úchop levé ruky až do chvíle, kdy se za dveřmi psi zase zastaví...pamatujte si, že někdo musí za Vámi zavřít a zamknout.
Blahopřeji! Zvládli jste první kritický bod.
Druhým takovým momentem může být zahradní branka, domovní dveře a pod. Zde platí v podstatě stejná pravidla jako v prvním případě, akorát může být komplikovanější psy zastavit v bodě východu, a to z důvodu výskytu některého z častých rušivých elementů jako např. kočka, pes, dítě, míč, rychle letící míč, rozsypané odpadky atd. Útěchou vám budiž to, že když nezamknete vchodové dveře vy, rád to za Vás udělá nepříjemný soused z druhého patra.
V tuto chvíli začíná procházka. Vaše únava je zatím na přijatelné hranici a příjemné je, že už Vám není zima, hezky jste se zahřáli. Chůze je relativně snadná,ale je dobré zůstat ve střehu. Dobrý začátek je udržet obě vodítka. Nesnažte se udělat dojem tím, že umíte mít obě vodítka v jedné ruce, chvilka flirtu s kolemjdoucími se okamžitě vrátí v podobě jednoho couvajícího psa a druhého stojícího na zadních a hledícího na pouliční kočku. To může způsobit velmi nepříjemný pád, drhnutí se o asfalt, kameny nebo štěrk nebo minimálně nepříjemnou situaci. V tuto chvíli už se potíte. Zatím Vás to baví, nakonec, máte pocit, že sportujete, a to bylo přesně to, proč jste psy chtěli, no ne? Po 30 až 40 minutách je pro začátečníky doporučeno vydat se směrem domů...nezapomeňte, ze musíte ještě vejít do domu a do bytu, šetřte energii, které jistě už teď nebezpečně ubývá. Zkuste si prosadit trasu návratu sami, ale zde závisí na velikosti plemene a věku Vašich mazlíků.
Nenechte se odradit prvními neúspěchy...zamotaná vodítka, skřípnutý prst nebo zlomený nehet jsou jen malé oběti. Vše se bude postupně zlepšovat, vám přibude svalová hmota a psům trpělivost a začnou chodit v tempu, které nepředpokládá běžeckou obuv. A JÁ TOMU BUDU VĚŘIT...

No comments:

Post a Comment